Manufacturer No:V20X330E
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Varistors 330VAC 546J 875V-CL 15KA-PK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | Xtreme |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 330 VAC |
| Voltage Rating DC: | 435 VDC |
| Varistor Voltage: | 530 V |
| Clamping Voltage: | 875 V |
| Diameter: | 23 mm |
| Peak Surge Current: | 15 kA |
| Surge Energy Rating: | 546 J |
| Capacitance: | 900 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Lead Spacing: | 10 mm |
| Length: | 28 mm |
| other: | 400 |
| Subcategory: | Varistors |
| Type: | Radial Leaded Varistors |
HOT
B72220P3421K101
Brand:EPCOS / TDK

B72214M0271K001
Brand:EPCOS / TDK

V07X385E
Brand:Littelfuse

B72214M0321K000
Brand:EPCOS / TDK

B72660M0461K093
Brand:EPCOS / TDK

V200CH8T
Brand:Littelfuse

B72307S0131K101
Brand:EPCOS / TDK

IsoM5-510-R-L2
Brand:Bourns

V130LA20AP
Brand:Littelfuse

VTA3121026H560DZ
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






