Manufacturer No:V07X385E
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Varistors 385VAC 60J 1025V-CL 2.5KA-PK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | Xtreme |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 385 VAC |
| Voltage Rating DC: | 505 VDC |
| Varistor Voltage: | 620 V |
| Clamping Voltage: | 1.025 kV |
| Diameter: | 9 mm |
| Peak Surge Current: | 2.5 kA |
| Surge Energy Rating: | 60 J |
| Capacitance: | 110 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Lead Spacing: | 5 mm |
| Length: | 12.5 mm |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Varistors |
| Type: | Radial Leaded Varistors |
HOT
DV35K4032R2
Brand:Bourns

VCAS080514C300DZ
Brand:KYOCERA AVX

V39ZA20P
Brand:Littelfuse

B72307S0381K101
Brand:EPCOS / TDK

DV150K4032R2
Brand:Bourns

B72660M0271K072
Brand:EPCOS / TDK

B72214M0271K001
Brand:EPCOS / TDK

B72540E0300K062
Brand:EPCOS / TDK
TMOV20RP320EL2T7
Brand:Littelfuse

ZV20K2220122NIR1
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






