Manufacturer No:V130LA20AP
Manufacturer:Littelfuse
Type:Varistors
Description:Varistors 130V 1900pF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Varistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | LA |
| Product: | MOVs |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Voltage Rating AC: | 130 VAC |
| Voltage Rating DC: | 175 VDC |
| Varistor Voltage: | 184 V to 228 V |
| Clamping Voltage: | 340 V |
| Diameter: | 20 mm |
| Peak Surge Current: | 6.5 kA |
| Surge Energy Rating: | 70 J |
| Capacitance: | 1900 pF |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Current Rating: | 100 A |
| Length: | 12 mm |
| Product Type: | Varistors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Varistors |
| Type: | Line Voltage Operation Radial Lead Varistor |
| Unit Weight: | 0.109349 oz |
HOTTMOV20RP275M
Brand:Littelfuse

V5.5MLA0805LNH
Brand:Littelfuse

AV17K0805121NIR1HT
Brand:Bourns

B72214M0171K001
Brand:EPCOS / TDK

V625LA80CP
Brand:Littelfuse
TMOV20RP300EL2T7
Brand:Littelfuse

DV35K4032R2
Brand:Bourns
TMOV20RP320E
Brand:Littelfuse

VCAS121018J390DZ
Brand:KYOCERA AVX

AV14K2220122NIR1
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






