Manufacturer No:B59215J0130A020
Manufacturer:TDK
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC 280Vac 400Vdc 22ohms AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | B59_J0130A020 |
| Resistance: | 22 Ohms |
| Tolerance: | 25 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Case |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Height: | 14 mm |
| Lead Spacing: | 10 mm |
| Length: | 22.2 mm |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Voltage Rating AC: | 280 VAC |
| Voltage Rating DC: | 400 VDC |
| Width: | 18 mm |
| Part # Aliases: | B59215J130A20 |
| Unit Weight: | 0.331575 oz |
HOTPTCSL03T081DT1E
Brand:Vishay / BC Components

PRF18BB471RS5RB
Brand:Murata Electronics

B59883C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

PRG21BC4R7MM1RK
Brand:Murata Electronics

B59955C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59601A0095A062
Brand:EPCOS / TDK

PRF18BD471RB5RB
Brand:Murata Electronics

B59880C0130A070
Brand:EPCOS / TDK

B59300M1120A070
Brand:EPCOS / TDK

PRG18BC6R8MM1RB
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






