Manufacturer No:TMP6331QDECTQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC Automotive +/-1% tolerance 100k linear thermistor available in a 0402 package option 2-X1SON -40 to 125
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | TMP63-Q1 |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Tolerance: | 1 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Current Rating: | 40 uA |
| Height: | 0.5 mm |
| Length: | 1.05 mm |
| Package / Case: | X1SON-2 |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Temperature Coefficient: | 6400 PPM/S |
| Type: | PTC |
| Voltage: | 5.5 V |
| Voltage Rating DC: | 5.5 VDC |
| Width: | 0.65 mm |
HOT
B59215J0130A020
Brand:EPCOS / TDK

PRG21BB220MB1RK
Brand:Murata Electronics

B59060A0040A010
Brand:EPCOS / TDK

PTCEL17R251SBE
Brand:Vishay / BC Components

PRF15BB103RB6RC
Brand:Murata Electronics
YQS8067
Brand:Amphenol Advanced Sensors

B59840C0160A070
Brand:EPCOS / TDK

KTY81/221,112
Brand:NXP Semiconductors

B59300M1160A070
Brand:EPCOS / TDK

PTCEL13R251NBE
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






