Manufacturer No:PRF18AS471QB5RB
Manufacturer:Murata
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | PRF |
| Resistance: | 470 Ohms |
| Tolerance: | 50 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 160 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Height: | 0.8 mm |
| Length: | 1.6 mm |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Tradename: | POSISTOR |
| Type: | PTC |
| Voltage: | 32 VDC |
| Voltage Rating DC: | 32 VDC |
| Width: | 0.8 mm |
| Unit Weight: | 0.000035 oz |
HOT
PRG21BC4R7MM1RK
Brand:Murata Electronics
YQS8070
Brand:Amphenol Advanced Sensors

B59985C0120A051
Brand:EPCOS / TDK

B59770B0120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59053A0180A010
Brand:EPCOS / TDK

B59601A0085A062
Brand:EPCOS / TDK

B59100M1150A070
Brand:EPCOS / TDK

TMP6431QDYARQ1
Brand:Texas Instruments

PTCEL17R501TBE
Brand:Vishay / BC Components

B59641A0115A062
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






