Manufacturer No:PRG15BC4R7MM1RC
Manufacturer:Murata
Type:PTC Thermistors
Description:Thermistors - PTC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Thermistors - PTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | PRG15-MM1RC |
| Resistance: | 4.7 Ohms |
| Tolerance: | 20 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Current Rating: | 2.5 A |
| Height: | 0.5 mm |
| Length: | 1 mm |
| Product Type: | PTC Thermistors |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Tradename: | POSISTOR |
| Type: | PTC |
| Voltage: | 9 V |
| Width: | 0.5 mm |
| Unit Weight: | 0.000035 oz |
HOT
PRG15BC680MM1RC
Brand:Murata Electronics

B59721A0090A062
Brand:EPCOS / TDK

TMP6431QDYARQ1
Brand:Texas Instruments

PRG21BC4R7MM1RK
Brand:Murata Electronics

B59300M1120A070
Brand:EPCOS / TDK

B59060A0040A010
Brand:EPCOS / TDK

B59770C0120A070
Brand:EPCOS / TDK

PRF18AS471QB5RB
Brand:Murata Electronics

PTCEL17R121NBE
Brand:Vishay / BC Components

B59100M1150A070
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






