Manufacturer No:NTHS0603N11N3002JE
Manufacturer:Vishay
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC 30Kohms 5%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | NTHS |
| B Parameter: | 3700 K |
| Resistance: | 30 kOhms |
| Power Rating: | 125 mW |
| Tolerance: | 5 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Diameter: | - |
| Length: | 1.6 mm |
| Width: | 0.8 mm |
| Height: | 1 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Vishay / Dale |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
| Unit Weight: | 0.000042 oz |
HOT
B57891S0203J008
Brand:EPCOS / TDK

NTHS0603N01N5002FE
Brand:Vishay / Dale

B57703M0103A039
Brand:EPCOS / TDK

NTCLE100E3202JB0
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0805E3103JLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0402E3474HHT
Brand:Vishay / BC Components

PS103G2
Brand:Littelfuse

NTCS0805E3502JLT
Brand:Vishay / BC Components

NXFT15WB473FEAB050
Brand:Murata Electronics

NTCG103JX103DTDS
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






