Manufacturer No:GA1K2A1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC THERMISTOR NTC DISC-DISCRETE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| B Parameter: | 3348 K |
| Resistance: | 1 kOhms |
| Tolerance: | 0.2 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 2.4 mm |
| Length: | 76 mm |
| Width: | 2.4 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Measurement Specialties |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
| Unit Weight: | 0.002187 oz |
HOT
NTHS1206N01N1003KE
Brand:Vishay / Dale

GA10K3MBD1
Brand:Measurement Specialties
NTCS0402E3103FLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE100E3202JB0
Brand:Vishay / BC Components

B57620C5103J062
Brand:EPCOS / TDK

NTCS0805E3102JLT
Brand:Vishay / BC Components

GS303J1K
Brand:Littelfuse

11029702-00
Brand:Measurement Specialties

NTCS0603E3152JLT
Brand:Vishay / BC Components

NTHS0603N17N2003JE
Brand:Vishay / Dale
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






