Manufacturer No:NTCS0805E3102JLT
Manufacturer:Vishay
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC 1Kohms 5% 3370K 1%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | NTCS0805E3 T |
| B Parameter: | 3370 K |
| Resistance: | 1 kOhms |
| Power Rating: | 210 mW |
| Tolerance: | 5 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Package / Case: | 0805 (2012 metric) |
| Diameter: | - |
| Length: | 2 mm |
| Width: | 1.25 mm |
| Height: | 0.8 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| B Tolerance: | 1 % |
| Beta Value: | B25/85 |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
HOTGA10K3CG648
Brand:Measurement Specialties
NTCS0603E3202HLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0603E3502JLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE201E3502SBA
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0603E3103FLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCG103JX103DT1S
Brand:TDK

GS303J1K
Brand:Littelfuse
NTCLE100E3103JB0A
Brand:Vishay / BC Components

NTCDS3SG104HC4NB
Brand:TDK

A1004RT24K1-F
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






