Manufacturer No:GS303J1K
Manufacturer:Littelfuse
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC NTC THRM GLASS BEAD 3977 30K 10%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | GS |
| B Parameter: | 3977 K |
| Resistance: | 30 kOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 300 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 0.06 in |
| Length: | 1.135 in |
| Width: | 0.06 in |
| Height: | 0.135 in |
| Packaging: | Bulk |
| Beta Value: | B25/85 |
| Brand: | Littelfuse |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Temperature Coefficient: | -4.4 % / C |
| Type: | NTC |
HOT
NTCS0805E3102JLT
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0603E3202HLT
Brand:Vishay / BC Components

NCP03WF683F05RL
Brand:Murata Electronics

B57891S0203J008
Brand:EPCOS / TDK

KC103J2F
Brand:Littelfuse
NTCS0603E3472HHT
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE300E3103SBA
Brand:Vishay / BC Components
NTCC200E4472FT
Brand:Vishay / BC Components
NTCLE203E3103FB0
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE400E3472HA
Brand:Vishay
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






