Manufacturer No:KC103J2F
Manufacturer:Littelfuse
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC THERMISTOR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | KC |
| B Parameter: | 3892 K |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Tolerance: | 1 % |
| Mounting Style: | Off-Board |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 135 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 0.0095 in |
| Length: | 1.5 in |
| Width: | 0.0095 in |
| Height: | 0.0095 in |
| Packaging: | Bulk |
| Beta Value: | B0/50 |
| Brand: | Littelfuse |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
| Unit Weight: | 0.178433 oz |
HOTGA10K3CG648
Brand:Measurement Specialties
NTCS0603E3103HMT
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0805E3102HLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE300E3103SBA
Brand:Vishay / BC Components

NTHS1206N11N2202JE
Brand:Vishay / Dale

NTCS0805E3502JLT
Brand:Vishay / BC Components

NXFT15WB473FEAB050
Brand:Murata Electronics

NTHS0603N02N1002HE
Brand:Vishay / Dale

NTCGP3UH153HCJBAA
Brand:TDK

NTCS0603E3502GLT
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






