Manufacturer No:EP4KA+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Signal Conditioning
Description:Signal Conditioning MMIC POWER SPLITTER
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Signal Conditioning |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Signal Conditioning |
| Product: | Splitter Filter Modules |
| Frequency: | 20.85 GHz |
| Frequency Range: | 10.7 GHz to 31 GHz |
| Bandwidth: | 20.3 GHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | DG1677-2 |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Series: | EP4 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Insertion Loss: | 1.1 dB |
| Mounting: | SMD/SMT |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Filters |
| Type: | Splitter/Combiner |
HOTRBP-650A+
Brand:Mini-Circuits

QCS-592+
Brand:Mini-Circuits

ZN2PD2-63-S+
Brand:Mini-Circuits

MTY2-243+
Brand:Mini-Circuits

SBTC-2-10LX+
Brand:Mini-Circuits

B39552B8379L210
Brand:RF360

EP2W1+
Brand:Mini-Circuits

X4BD40L1-50100G
Brand:Anaren

ZFRSC-4-842-S+
Brand:Mini-Circuits

LFCN-80+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






