Manufacturer No:QCS-592+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Signal Conditioning
Description:Signal Conditioning PWR SPLTR CMBD / SM / RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Signal Conditioning |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Signal Conditioning |
| Product: | Splitter Filter Modules |
| Frequency: | 4.7 GHz |
| Frequency Range: | 3.1 GHz to 5.9 GHz |
| Bandwidth: | 2800 MHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0805 (2012 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Series: | QCS |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Insertion Loss: | 0.7 dB |
| Mounting: | SMD/SMT |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Filters |
| Type: | LTCC 90 Hybrid |
HOTZAPD-30-S+
Brand:Mini-Circuits

BFCN-3010+
Brand:Mini-Circuits

DBTC-20-4+
Brand:Mini-Circuits
RBP-650A+
Brand:Mini-Circuits

XLF-151+
Brand:Mini-Circuits

X4C40K1-30S
Brand:Anaren

BBFCG2-372+
Brand:Mini-Circuits
QPQ1065SR
Brand:Qorvo

RBP-160+
Brand:Mini-Circuits

ZC8PD-5R263-S+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






