Manufacturer No:ZFRSC-4-842-S+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Signal Conditioning
Description:Signal Conditioning 4 Ways Resistive Power Splitter DC - 8400 MHz 50 Ohm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Signal Conditioning |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Signal Conditioning |
| Product: | Power Dividers |
| Frequency: | 8.4 GHz |
| Frequency Range: | DC to 8400 MHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Termination Style: | Connector |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Series: | ZFRSC |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Insertion Loss: | 0.6 dB |
| Mounting: | Chassis Mount |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Filters |
| Type: | Coaxial Power Splitter / Combiner |
HOT
B39652B8380L210
Brand:RF360

XHF-652M+
Brand:Mini-Circuits
HFCW-7000+
Brand:Mini-Circuits
BFCQ-1932+
Brand:Mini-Circuits

VLFG-2500+
Brand:Mini-Circuits

AD6PS-1+
Brand:Mini-Circuits

BFHK-1982+
Brand:Mini-Circuits
LFCW-8000+
Brand:Mini-Circuits

X4C40K1-30S
Brand:Anaren

HFCN-6010+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






