Manufacturer No:TVC3725CT-50R0JN-2T-01
Manufacturer:Vishay
Type:High Frequency/RF Resistors
Description:RF Resistors DC-3.5GHz 3725 50ohms 150W 5% AIN Wraparound
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | RF Resistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | TVC |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 150 W |
| Tolerance: | 5 % |
| Frequency: | 3.5 GHz |
| Length: | 9.4 mm |
| Width: | 9.4 mm |
| Height: | 1.01 mm |
| Application: | High Frequency |
| Brand: | Vishay / Barry Industries |
| Case Code - in: | 3737 |
| Case Code - mm: | 9494 |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Package / Case: | 3737 (9494 metric) |
| Product Type: | High Frequency/RF Resistors |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Resistors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | Aluminum Nitride Material |
HOT
CH0603-100RJNT
Brand:Vishay / Sfernice

FC0603E50R0BTBST1
Brand:Vishay / Thin Film
TV1005CT-50R0JN-2Q-01TR
Brand:Vishay / Barry Industries
FC0402E2000DTT5
Brand:Vishay / Thin Film
TV0402CT-50R0JN-96TR
Brand:Vishay / Barry Industries

G250N50W4
Brand:Anaren

CT12010T0050JTR
Brand:KYOCERA AVX

CH0402-150RGFPT
Brand:Vishay / Sfernice

FC0402H71R5DBT1
Brand:Vishay / Thin Film

CZ12525T0050GBK
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






