Manufacturer No:GS2972-IBTE3
Manufacturer:Semtech
Type:Video ICs
Description:Video ICs 3G SDI Transmitter with audio
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Semtech |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Type: | Multi-Rate Transmitter |
| Number of Channels: | 8 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Operating Supply Current: | 90 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | BGA-100 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Bandwidth: | 52.63 kHz 26.32 kHz 9.57 kHz 4.78 kHz |
| Brand: | Semtech |
| Display Resolution - Pixels: | 1080p |
| Interface Type: | Serial |
| Pd - Power Dissipation: | 450 mW |
| Product: | Serializer with Complete SMPTE Audio and Video Support |
| Product Type: | Video ICs |
| Resolution: | 20 bit/10 bit |
| Series: | GS2972 |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Supply Voltage - Max: | 3.47 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.13 V |
HOT
GV7700-INE3
Brand:Semtech

FT800Q-R
Brand:Bridgetek

STDP4028-AB
Brand:Kinetic Technologies

MAX9406ETJ+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

GS2970AIBTE3
Brand:Semtech

ADV7393BCPZ-REEL
Brand:Analog Devices

GS2962-IBE3
Brand:Semtech

TW8835-LA2-CR
Brand:Renesas / Intersil

LMH1980MM/NOPB
Brand:Texas Instruments

TW9990AT-NA1-GR
Brand:Renesas / Intersil
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






