Manufacturer No:LMH0303SQE/NOPB
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Video ICs
Description:Video ICs 3 Gbps HD/SD SDI Cable Dvr
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Type: | Video Cable Driver |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Operating Supply Current: | 1.3 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | WQFN-16 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Data Rate: | 3 Gb/s |
| Development Kit: | SD303EVK/NOPB |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Temperature Range: | - 40 C to + 85 C |
| Pd - Power Dissipation: | 130 mW |
| Product Type: | Video ICs |
| Series: | LMH0303 |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Unit Weight: | 0.049384 oz |
HOT
TW8844-LB1-CE
Brand:Renesas / Intersil

ISL79987ARZ
Brand:Renesas / Intersil

LMH1981MTX/NOPB
Brand:Texas Instruments
BT817AQ-T
Brand:Bridgetek

ADV7280ABCPZ-M
Brand:Analog Devices

BT818Q-T
Brand:Bridgetek

ADV7280WBCPZ-M
Brand:Analog Devices

BH7673G-TR
Brand:ROHM Semiconductor

ADV7182ABCPZ
Brand:Analog Devices
TW8847-LA1-CE
Brand:Renesas / Intersil
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






