Manufacturer No:TW8836-LB2-CE
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:Video ICs
Description:Video ICs TW8836-LB2-CE Advanced LCD Controller w/ LVDS input & output
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LQFP-128 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Renesas / Intersil |
| Height: | 1.4 mm |
| Length: | 14 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Controller |
| Product Type: | Video ICs |
| Series: | TW8836 |
| other: | 90 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Width: | 14 mm |
| Unit Weight: | 0.023634 oz |
HOT
LMH0303SQE/NOPB
Brand:Texas Instruments

FT800Q-R
Brand:Bridgetek

FT813Q-T
Brand:Bridgetek

TW9990AT-NA1-GR
Brand:Renesas / Intersil

ADV7282WBCPZ
Brand:Analog Devices

BT817Q-T
Brand:Bridgetek

LMH1981MTX/NOPB
Brand:Texas Instruments
TW6865-TA1-CRH
Brand:Renesas / Intersil

TVP5147M1PFPR
Brand:Texas Instruments

LMH0002MA/NOPB
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






