Manufacturer No:MURD4004GVHAWA00AAA0
Manufacturer:TDK
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards 2.7/3.6V 100mA 4GB microSD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Memory Cards |
| RoHS: | Details |
| Series: | MURD4 |
| Product: | MicroSD Cards |
| NAND Flash Technology: | PSLC |
| Memory Size: | 4 GB |
| Sustained Write: | 67 MB/s |
| Sustained Read: | 70 MB/s |
| Interface Type: | UHS-I |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 15 mm x 11 mm x 1 mm |
| Brand: | TDK |
| Length: | 15 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Thickness: | 1 mm |
| Width: | 11 mm |
HOT
CAE1B064GTKDWB00EAA0
Brand:TDK

MTA36ASF8G72PZ-3G2F1
Brand:Micron

MTSD1T5ANC8MS-1WT
Brand:Micron

SDSDAF3-016G-XI
Brand:SanDisk

SFSD256GL1AM1MT-I-7G-211-STD
Brand:Swissbit

SDSDQAF4-016G-I
Brand:SanDisk

SFSD016GL1AS1TO-E-QG-221-STD
Brand:Swissbit
MTA36ASF4G72PBZ-3G2E1
Brand:Micron

AA2.P15HGA.001DT
Brand:Apacer

AA2.255JGA.003EM
Brand:Apacer
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






