Manufacturer No:MTA8ATF1G64HZ-2G6E1
Manufacturer:Micron Technology
Type:Memory Modules
Description:Memory Modules DDR4 8GB SODIMM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | Memory Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | SODIMMs |
| Memory Size: | 8 GB |
| Memory Type: | DDR4 |
| Speed: | 2666 MT/s |
| Operating Supply Voltage: | 1.2 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Number of Pins: | 260 Pin |
| Brand: | Micron |
| Dimensions: | 69.73 mm x 30.13 mm x 3.7 mm |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Memory Modules |
| Series: | MTA8ATF |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 2.491841 oz |
HOT
MTA18ASF2G72PDZ-2G9E1
Brand:Micron

DS1925L-F5#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS1961S-F5+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

AA2.P15HGA.001DT
Brand:Apacer

SFSD2048N1AS1TO-E-QG-221-STD
Brand:Swissbit
MTA36ASF4G72PBZ-3G2E1
Brand:Micron

SFSD032GL1AM1MT-I-6F-21P-STD
Brand:Swissbit

SDIT/8GB
Brand:Kingston

SFSD0512N1AS1TO-E-ME-221-STD
Brand:Swissbit
DS9093AG+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






