Manufacturer No:DS1995L-F5+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:iButtons & Accessories
Description:iButtons & Accessories 16Kb Memory iButton
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | iButtons & Accessories |
| RoHS: | Details |
| Product: | iButtons |
| Type: | Memory |
| Memory Type: | NV SRAM |
| Memory Size: | 16 kbit |
| Operating Supply Voltage: | 2.8 V to 6 V |
| Interface Type: | 1-Wire |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Dimensions: | 17.35 mm x 5.89 mm |
| Package / Case: | F5 MicroCan |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Product Type: | iButtons & Accessories |
| Series: | DS1995 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Part # Aliases: | DS1995L 90-1995L+F50 |
| Unit Weight: | 0.118912 oz |
HOT
MTA4ATF1G64HZ-3G2F1
Brand:Micron

SDSDQAF3-128G-I
Brand:SanDisk

SFSD0512N1AS1TO-E-ME-221-STD
Brand:Swissbit

APCFA256GGDAD-W6ETM1
Brand:Apacer

MTA36ASF4G72PZ-2G6E1
Brand:Micron

SDCIT2/32GB
Brand:Kingston

SFSD032GL1AM1MT-I-6F-21P-STD
Brand:Swissbit

DS9092RG+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
MTA36ASF4G72PBZ-3G2E1
Brand:Micron

MTA9ASF1G72PZ-2G9E1
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






