Manufacturer No:SDCIT2/64GB
Manufacturer:Kingston
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards 64GB microSDHC Industrial C10 A1 pSLC Card + SD Adapter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Kingston |
| Product Category: | Memory Cards |
| RoHS: | Details |
| Product: | MicroSD Cards |
| NAND Flash Technology: | TLC |
| Memory Size: | 64 GB |
| Interface Type: | UHS-I |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 15 mm x 11 mm x 1 mm |
| Brand: | Kingston |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.070548 oz |
HOTSFCE010GW1EB1TO-I-5E-11P-STD
Brand:Swissbit

MTC16C2085S1UC48BA1
Brand:Micron

SDSDQAD-032G
Brand:SanDisk
DS9096P+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS1925L-F5#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SFSD016GL1AS1TO-I-QG-221-STD
Brand:Swissbit

SFSD512GL1AM1MT-I-8H-211-STD
Brand:Swissbit

DS9100-A+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SDSDQAE-064G
Brand:SanDisk

USD-4GB-Industrial
Brand:4D Systems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






