Manufacturer No:SDSDAG3-016G-XA
Manufacturer:SanDisk
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards WD/SD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SanDisk |
| Product Category: | Memory Cards |
| RoHS: | Details |
| Series: | SDSDAG3 |
| Product: | SD Cards |
| Memory Size: | 16 GB |
| Sustained Write: | 30 MB/s |
| Sustained Read: | 80 MB/s |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 32 mm x 24 mm x 2.1 mm |
| Brand: | SanDisk |
| Length: | 32 mm |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Thickness: | 2.1 mm |
| Width: | 24 mm |
| Unit Weight: | 0.141096 oz |
HOT
DS1973-F3+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DECFC-08GYA2AC2DB
Brand:Innodisk

DS1904L-F5#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SDSDQAF3-032G-I
Brand:SanDisk

MTSD1T5ANC8MS-1WT
Brand:Micron

SFSD1024L1AS1TO-I-DF-221-STD
Brand:Swissbit

SDIT/8GB
Brand:Kingston

MTA18ADF2G72PZ-3G2E1
Brand:Micron

SDSDAF3-032G-I
Brand:SanDisk

SFSD1024L1AS1TO-E-DF-221-STD
Brand:Swissbit
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






