Manufacturer No:DS1904L-F5#
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:iButtons & Accessories
Description:iButtons & Accessories RTC iButton
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | iButtons & Accessories |
| RoHS: | Details |
| Product: | iButtons |
| Type: | RTC |
| Memory Type: | ROM |
| Memory Size: | 64 bit |
| Operating Supply Voltage: | 2.8 V to 6 V |
| Interface Type: | 1-Wire |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 17.35 mm x 5.89 mm |
| Package / Case: | F5 MicroCan |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Product Type: | iButtons & Accessories |
| Series: | DS1904 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Tradename: | iButton |
| Part # Aliases: | DS1904L 90-1904L#F50 |
| Unit Weight: | 0.132161 oz |
HOT
MTSD1T5ANC8MS-1WT
Brand:Micron

MTA8ATF1G64HZ-2G6E1
Brand:Micron

SDSDQAD-128G
Brand:SanDisk

DS9092L+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SDCIT2/8GB
Brand:Kingston

SDSDAA-016G
Brand:SanDisk

SFSD256GL1AM1MT-I-7G-211-STD
Brand:Swissbit

AA2.P15LHA.001EH
Brand:Apacer

SQR-SD3I-4G1K6SNLB
Brand:Advantech

SDSDQAB-008G
Brand:SanDisk
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






