Manufacturer No:CAT2A016GKHBWA00EAA0
Manufacturer:TDK
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards 16GB 3D NAND (SLC mode) SATA III -40 85? 3.3VDC 5%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Memory Cards |
| RoHS: | Details |
| Series: | CAT2A |
| Product: | CFast Cards |
| NAND Flash Technology: | 3D NAND |
| Memory Size: | 16 GB |
| Sustained Write: | 295 MB/s |
| Sustained Read: | 345 MB/s |
| Interface Type: | ATA |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 42 mm x 36.4 mm x 3.6 mm |
| Brand: | TDK |
| Connector Type: | CFast Type 1 |
| Length: | 42.8 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Thickness: | 3.6 mm |
| Width: | 36.4 mm |
HOT
DS1995L-F5+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SFSD0512N1AS1TO-E-ME-221-STD
Brand:Swissbit

SDSDQAD-128G
Brand:SanDisk

SFSD128GL1AM1MT-E-PL-21P-STD
Brand:Swissbit

DECFX-C12DD1KCAQFW
Brand:Innodisk

SDSDAF3-032G-I
Brand:SanDisk

MTA18ASF2G72PDZ-3G2E1
Brand:Micron

SDSDQAB-016G-J
Brand:SanDisk

MTC4C10163S1SC48BA1
Brand:Micron

SFSD016GL1AS1TO-I-QG-221-STD
Brand:Swissbit
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






