Manufacturer No:7312P0225A13LF
Manufacturer:Amphenol
Type:Memory Card Connectors
Description:Memory Card Connectors 8CTS IC CHIP CARD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Memory Card Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Card Connectors |
| Card Type: | Smart Media |
| Type: | - |
| Number of Contacts: | 8 Contact |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Pitch: | 2.54 mm |
| Termination Style: | Solder |
| Current Rating: | 4.17E-02 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Contact Plating: | Gold |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Height: | 3.6 mm |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Insulation Resistance: | 1000 MOhms |
| Mating Cycles: | 100 k |
| Product Type: | Memory Card Connectors |
| Series: | P |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Voltage Rating: | 1 kV |
| Unit Weight: | 0.294097 oz |
HOT
SIM7155-6-1-14-A
Brand:GCT

DDR504112805K
Brand:Amphenol FCI

1717254-4
Brand:TE Connectivity

503182-1852
Brand:Molex
FS1K3820ZAA0
Brand:Amphenol Commercial Products

SIM8051-6-0-14-01-A
Brand:GCT

C702 10M008 325 4
Brand:Amphenol Tuchel

SIM8055-6-1-14-01-A
Brand:GCT

2308107-1
Brand:TE Connectivity

8-2355632-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






