Manufacturer No:5822021-4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:SIMM Connectors
Description:SIMM Connectors 72 POS SIMM VERT TIN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | SIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Number of Positions: | 72 Position |
| Pitch: | 1.27 mm |
| Termination Style: | Through Hole |
| Contact Plating: | Tin |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Current Rating: | 1 A |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Height: | 12.7 mm |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Length: | 107.95 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Product: | Sockets |
| Product Type: | SIMM Connectors |
| other: | 315 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Unit Weight: | 0.282192 oz |
HOT
7312P0225A13LF
Brand:Amphenol FCI

693072010801
Brand:Wurth Elektronik

78800-0001
Brand:Molex

440360-2
Brand:TE Connectivity

DM3AT-SF-PEJM5
Brand:Hirose Connector

KP15B-6S-SF(800)
Brand:Hirose Connector

47603-0001
Brand:Molex

SIM4065-8-1-15-00-A
Brand:GCT

5145299-1
Brand:TE Connectivity

1-1473005-1
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






