Manufacturer No:AH49FQ-W-7
Manufacturer:Diodes Incorporated
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Hall Linear SC59 T&R 3K
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| Type: | Hall Effect Device |
| Operating Supply Current: | 3 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SC-59-3 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Diodes Incorporated |
| Pd - Power Dissipation: | 230 mW |
| Product: | Linear Hall Effect Sensors |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 8 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOT
AH1381-SA-7
Brand:Diodes Incorporated

AH1390-HK4-7
Brand:Diodes Incorporated

TMAG5231C1GQDMRR
Brand:Texas Instruments

AS5013-IQFT
Brand:ams OSRAM

HAL3960DJ-A
Brand:TDK-Micronas

SI7210-B-04-IVR
Brand:Silicon Labs

ALS31001LUAATN
Brand:Allegro MicroSystems

TMAG5328A1DQDBVR
Brand:Texas Instruments

AH3582-SA-7
Brand:Diodes Incorporated

A31315LLUBTR-XY-S-AR-10
Brand:Allegro MicroSystems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






