Manufacturer No:TMAG5170A2EDGKRQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Linear Hall Effect |
| Operating Supply Current: | 3.4 mA |
| Maximum Output Current: | 2 mA |
| Operating Point Min/Max: | +/- 75 mT to +/- 300 mT |
| Release Point Min/Max (Brp): | - |
| Operating Supply Voltage: | 2.3 V to 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Sensors |
HOT
TMAG5273B1QDBVR
Brand:Texas Instruments

AS5147U-HTSM
Brand:ams OSRAM

DRV5032AJLPGM
Brand:Texas Instruments

DRV5032FDLPG
Brand:Texas Instruments

BM1422AGMV-ZE2
Brand:ROHM Semiconductor

TLE5009 E2010
Brand:Infineon Technologies

TMAG5123B1CEDBZRQ1
Brand:Texas Instruments

AH1806-W-7
Brand:Diodes Incorporated

AK09919C
Brand:Asahi Kasei Microdevices

ACS70311LOKATN-005B5-C
Brand:Allegro MicroSystems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






