Manufacturer No:SS351AT
Manufacturer:Honeywell
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors SOT-23 3.0V 24VDC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Omnipolar |
| Operating Supply Current: | 4.5 mA |
| Maximum Output Current: | 20 mA |
| Operating Point Min/Max: | - 135 G to 135 G |
| Release Point Min/Max (Brp): | - 120 G to 120 G |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-23-3 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Honeywell |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 24 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Unit Weight: | 0.001129 oz |
HOT
AS5147U-HTSM
Brand:ams OSRAM

APS12212LLHALT
Brand:Allegro MicroSystems

MMC5603NJ
Brand:MEMSIC

DRV5032AJLPG
Brand:Texas Instruments

TMAG5123B1CEDBZRQ1
Brand:Texas Instruments

TMAG5231B1DQDMRR
Brand:Texas Instruments

TMAG5123C1CEDBZRQ1
Brand:Texas Instruments

DRV5056Z4QDBZR
Brand:Texas Instruments

SI7210-B-04-IVR
Brand:Silicon Labs

BM1422AGMV-ZE2
Brand:ROHM Semiconductor
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






