Manufacturer No:MRUS74SK-001
Manufacturer:Murata
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors 3.0V 2.1mA 3.0MT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Maximum Output Current: | 3.1 mA |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOTTMAG5170A2EDGKRQ1
Brand:Texas Instruments

A31315LOLATR-XZ-S-AR-10
Brand:Allegro MicroSystems

TMAG5231B1DQDMRR
Brand:Texas Instruments

SL353LT
Brand:Honeywell

MA702GQ-P
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

TMAG5115B1CQDBZR
Brand:Texas Instruments

DRV5032DULPG
Brand:Texas Instruments

TMAG5231A2DQDMRR
Brand:Texas Instruments

TMAG5231A1CQDBZR
Brand:Texas Instruments

SS360ST
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






