Manufacturer No:TMAG5111B4AQDBVRQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Automotive high-sensitivity 2D dual-channel speed and direction outputs Hall-effect latch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | 2D Latch |
| Operating Supply Current: | 6 mA |
| Maximum Output Current: | 110 mA |
| Operating Point Min/Max: | 0.8 mT to 5.3 mT |
| Release Point Min/Max (Brp): | - 5.3 mT to - 0.8 mT |
| Operating Supply Voltage: | 2.5 V to 38 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-23-5 |
| Series: | TMAG5111-Q1 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Output Type: | Open Drain |
| Output Voltage: | 0 V to 38 V |
| Product: | Hall Effect Latches |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 38 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
| Termination Style: | Solder |
| With Switch: | without Switch |
HOT
TMAG5231H1DQDMRR
Brand:Texas Instruments

AH3572-SA-7
Brand:Diodes Incorporated

TMAG5170A1QDGKR
Brand:Texas Instruments

ACHS-7125-500E
Brand:Broadcom / Avago

TMAG5273A2QDBVT
Brand:Texas Instruments

TLE4999C4HALA1
Brand:Infineon Technologies

BMM350
Brand:Bosch Sensortec

DRV5032DUDBZT
Brand:Texas Instruments

TLE4964-1M
Brand:Infineon Technologies

TMAG5231A2DQDBZR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






