Manufacturer No:TMAG5231A2DQDMRR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Low-power low-voltage (1.65 V to 5.5 V) Hall-effect switch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Low-Power |
| Operating Supply Current: | 2 uA |
| Maximum Output Current: | 5 mA |
| Operating Point Min/Max: | 0.9 mT to 2.7 mT |
| Release Point Min/Max (Brp): | 0.3 mT to 2.2 mT |
| Operating Supply Voltage: | 1.65 V to 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | X2SON-4 |
| Series: | TMAG5231 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Output Type: | Push-Pull |
| Output Voltage: | 0 V to 5.5 V |
| Product: | Hall Effect Switches |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.65 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOT
HAL3960DJ-A
Brand:TDK-Micronas

TLE4964-1M
Brand:Infineon Technologies

DRV5057A3EDBZRQ1
Brand:Texas Instruments
HAL1002UT-A
Brand:TDK-Micronas

AH49FQ-W-7
Brand:Diodes Incorporated

DRV5032FDLPG
Brand:Texas Instruments

TLE5009 E2010
Brand:Infineon Technologies

US2882LUA-AAA-000-BU
Brand:Melexis

AH3582-SA-7
Brand:Diodes Incorporated

APS12202LLHALT
Brand:Allegro MicroSystems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






