Manufacturer No:TMAG5231B1DQDMRR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Low-power low-voltage (1.65 V to 5.5 V) Hall-effect switch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Low-Power Hall Effect Switch |
| Operating Supply Current: | 2 uA |
| Maximum Output Current: | 5 mA |
| Operating Point Min/Max: | 2.85 mT |
| Release Point Min/Max (Brp): | 1.5 mT |
| Operating Supply Voltage: | 1.65 V to 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | X2SON-4 |
| Series: | TMAG5231 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Output Type: | Push- Pull |
| Output Voltage: | 5.5 V |
| Product: | Hall Effect Switches |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.65 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOT
TMAG5123D1CEDBZRQ1
Brand:Texas Instruments

TMAG5111B4AQDBVRQ1
Brand:Texas Instruments

TLE4999C4HALA1
Brand:Infineon Technologies

US2882LUA-AAA-000-BU
Brand:Melexis

APS11202LLHALT
Brand:Allegro MicroSystems

TMAG5273A2QDBVT
Brand:Texas Instruments

TLE4906KHTSA1
Brand:Infineon Technologies

AH1382-SA-7
Brand:Diodes Incorporated

DRV5057A3EDBZRQ1
Brand:Texas Instruments

BM1422AGMV-ZE2
Brand:ROHM Semiconductor
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






