Manufacturer No:ACHS-7125-500E
Manufacturer:Broadcom Limited
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Hall Effect IC +LF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Broadcom Limited |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Hall Effect Sensor |
| Operating Supply Current: | 13 mA |
| Maximum Output Current: | 10 mA |
| Operating Point Min/Max: | - |
| Release Point Min/Max (Brp): | - |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 110 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Broadcom / Avago |
| Product: | Linear Hall Effect Sensors |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.025106 oz |
HOT
DRV5032FDLPGM
Brand:Texas Instruments

55505-00-02-A
Brand:Littelfuse

MMC5603NJ
Brand:MEMSIC

TMAG5231C1GQDMRR
Brand:Texas Instruments

TMAG5328A1DQDBVR
Brand:Texas Instruments

SS351AT
Brand:Honeywell

A31010SEHALT-10
Brand:Allegro MicroSystems

BM1422AGMV-ZE2
Brand:ROHM Semiconductor

TMAG5123B1CEDBZRQ1
Brand:Texas Instruments

US2882LUA-AAA-000-BU
Brand:Melexis
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






