Manufacturer No:MLX90393ELW-ABA-011-RE
Manufacturer:Melexis
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Triaxis Magnetic Node - I2C_address 0x03h (Gen.III)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Melexis |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Magnetic |
| Operating Supply Current: | 3 mA |
| Maximum Output Current: | - |
| Operating Point Min/Max: | - |
| Release Point Min/Max (Brp): | - |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-16 |
| Series: | MLX90393 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Melexis |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Tradename: | Triaxis |
| Unit Weight: | 0.027372 oz |
HOT
DRV5013ADEDBZJQ1
Brand:Texas Instruments

TMAG5123C1CEDBZRQ1
Brand:Texas Instruments

TLE4913
Brand:Infineon Technologies

AS5013-IQFT
Brand:ams OSRAM
TMAG5170A2EDGKRQ1
Brand:Texas Instruments

TMAG5170A1QDGKR
Brand:Texas Instruments

AS5147P-HTSM
Brand:ams OSRAM

TMAG5231C1GQDBZR
Brand:Texas Instruments

ALS31001LUAATN
Brand:Allegro MicroSystems
MA732GQ-Z
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






