Manufacturer No:A1308LLHLX-05-T
Manufacturer:Allegro MicroSystems
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors LINEAR HALL EFFECT SENSOR IC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Allegro MicroSystems |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Hall Effect Switch |
| Operating Supply Current: | 9 mA |
| Maximum Output Current: | 10 mA |
| Operating Point Min/Max: | - |
| Release Point Min/Max (Brp): | - |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | HLH-3 |
| Series: | A1308-9 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Allegro MicroSystems |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Sensors |
HOT
MLX90393SLW-ABA-011-RE
Brand:Melexis

MLX92352LVA-BAB-000-SP
Brand:Melexis

AS5048B-HTSP
Brand:ams OSRAM

AH1390-HK4-7
Brand:Diodes Incorporated

DRV5032DULPG
Brand:Texas Instruments

APS12212LLHALT
Brand:Allegro MicroSystems

TMAG5123D1CEDBZRQ1
Brand:Texas Instruments
TMAG5115A1CQDBZR
Brand:Texas Instruments

AS5600-ASOT
Brand:ams OSRAM

MHA182AS-S
Brand:MEMSIC
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






