Manufacturer No:TMAG5170A1QDGKT
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Linear Hall-Effect Sensor |
| Operating Supply Current: | 3.4 mA |
| Maximum Output Current: | 2 mA |
| Operating Point Min/Max: | +/- 25 mT to +/- 100 mT |
| Release Point Min/Max (Brp): | - |
| Operating Supply Voltage: | 2.3 V to 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VSSOP-8 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Linear Hall Effect Sensors |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.3 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOT
TMAG5111B2AQDBVR
Brand:Texas Instruments

TMAG5110A2AQDBVRQ1
Brand:Texas Instruments

A31315LOLATR-XZ-S-AR-10
Brand:Allegro MicroSystems

ACHS-7125-500E
Brand:Broadcom / Avago

TLE4964-1M
Brand:Infineon Technologies

MLX92352LVA-BAB-000-SP
Brand:Melexis

ADA4571-2WHRZ-RL
Brand:Analog Devices

55505-00-02-A
Brand:Littelfuse
TMAG5115A1CQDBZR
Brand:Texas Instruments

TMAG5328A1DQDBVR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






