Manufacturer No:SS541AT
Manufacturer:Honeywell
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors 20mA Unipolar 5V/9V/ 12V/15V/18V 4-Pin
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Unipolar |
| Operating Supply Current: | 8.7 mA |
| Maximum Output Current: | 20 mA |
| Operating Point Min/Max: | 55 G to 115 G |
| Release Point Min/Max (Brp): | 20 G to 95 G |
| Operating Supply Voltage: | 12 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-89-3 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Honeywell |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 30 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.8 V |
| Unit Weight: | 0.001693 oz |
HOT
SS360ST
Brand:Honeywell

TMAG5231C1GQDBZR
Brand:Texas Instruments

US2882LUA-AAA-000-BU
Brand:Melexis

DRV5055Z4QDBZR
Brand:Texas Instruments

AS5304A TSSOP20 LF T&RDP
Brand:ams OSRAM

TMAG5231B1DQDMRR
Brand:Texas Instruments
MA732GQ-Z
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

TMAG5273A2QDBVT
Brand:Texas Instruments

TLE4906KHTSA1
Brand:Infineon Technologies

AS5147U-HTSM
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






