Manufacturer No:10140
Manufacturer:Carclo
Type:LED Lenses
Description:LED Lighting Lenses Optic Wide Frosted
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Carclo |
| Product Category: | LED Lighting Lenses |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | LED Lenses |
| Type: | Lens |
| For Use With: | Cree Nichia Seoul LedEngin Luminus Oslon Avago |
| Diameter: | 20 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Carclo Technical Plastics |
| Height: | 9.9 mm |
| Shape: | Round |
| other: | 48 |
| Subcategory: | LED Lighting |
| Termination Style: | Press Fit |
| Unit Weight: | 0.194423 oz |
HOT
C18290_SPORT-2X2-S2-HT
Brand:Ledil

CA13628_G2-LAURA-RS-P
Brand:Ledil

CS17762_HB-IP-24-M-PC
Brand:Ledil

180150-0001
Brand:Molex
C18075_LINDA-10-W
Brand:Ledil

CP18577_AMY-110-W-B
Brand:Ledil

C18428_ADELIA-75-M
Brand:Ledil

C17521_LISA4-RS
Brand:Ledil

C15800_MOLLY-S
Brand:Ledil

FP18200_LISA3-M-CLIP16
Brand:Ledil
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






