Manufacturer No:OP520
Manufacturer:Dialight
Type:LED Lenses
Description:LED Lighting Lenses 20MM FFORM SERIES OPTC 5X20
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Dialight |
| Product Category: | LED Lighting Lenses |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | LED Lenses |
| Type: | Lens |
| For Use With: | Luxeon I |
| Diameter: | 19.7 mm |
| Viewing Angle: | 10 deg 40 deg |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Dialight |
| Color: | Clear |
| Height: | 12.5 mm |
| Length: | 19.7 mm |
| Shape: | Round |
| other: | 1824 |
| Subcategory: | LED Lighting |
| Termination Style: | Snap In |
| Tradename: | Lumileds Luxeon |
| Width: | 19.7 mm |
| Unit Weight: | 0.059966 oz |
HOTC18076_LINDA-10-ZT25
Brand:Ledil

F17826_VIOLETTA-W
Brand:Ledil

2700123
Brand:Phoenix Contact

CP18576_AMY-110-M-B
Brand:Ledil

C18429_ADELIA-75-W
Brand:Ledil

C18425_ADELIA-70-W
Brand:Ledil

CA13628_G2-LAURA-RS-P
Brand:Ledil

1-2328823-1
Brand:TE Connectivity

FP18208_LISA3-O-CLIP16
Brand:Ledil

10414
Brand:Carclo Technical Plastics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






