Manufacturer No:OP025
Manufacturer:Dialight
Type:LED Lenses
Description:LED Lighting Lenses 20MM FFORM SERIES OPTC -25 DG
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Dialight |
| Product Category: | LED Lighting Lenses |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | LED Lenses |
| Type: | Lens |
| For Use With: | Luxeon I |
| Diameter: | 19.7 mm |
| Viewing Angle: | 50 deg |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Dialight |
| Color: | Clear |
| Height: | 12.5 mm |
| Length: | 19.7 mm |
| Shape: | Round |
| other: | 1824 |
| Subcategory: | LED Lighting |
| Termination Style: | Snap In |
| Tradename: | Lumileds Luxeon |
| Width: | 19.7 mm |
| Unit Weight: | 0.059966 oz |
HOT
C18555_AMY-110-S
Brand:Ledil

CS17762_HB-IP-24-M-PC
Brand:Ledil
OP005
Brand:Dialight

C18985_ADELIA-75-WW2
Brand:Ledil

C18317_ADELIA-50-W
Brand:Ledil

CS17977_VICTORIA-MINI-W
Brand:Ledil

CP18557_AMY-110-S-C
Brand:Ledil

2328823-2
Brand:TE Connectivity

C16825_ELISE-70-W
Brand:Ledil

FP18200_LISA3-M-CLIP16
Brand:Ledil
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






