Manufacturer No:BB-485SD9TB
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules Port-powered RS-232 to TB RS-485 Converter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Converters |
| Type: | RS-232 to RS-485 |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 115.2 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 12 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 89 mm x 34 mm x 17 mm |
| Interface Type: | RS-232/485 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 12 V |
| Supply Voltage - Min: | 12 V |
| Unit Weight: | 1.599999 oz |
HOT
HW-FMC-XM105-G
Brand:Xilinx

BB-USBHUB4OEM
Brand:Advantech

AW24-G300
Brand:DIGI

IONMM
Brand:Lantronix

BB-UHR401
Brand:Advantech

BB-USO9ML2-A
Brand:Advantech

BB-USPTL4
Brand:Advantech

PCI-7841
Brand:ADLINK Technology

DB9-USB-D3-M
Brand:FTDI

2200001009
Brand:Basler
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






