Manufacturer No:VDRIVE3-LD
Manufacturer:FTDI
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules USB Host Module VNC2 Dev w/ Lid
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | FTDI |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | VDRIVE |
| Product: | Interface Modules |
| Type: | USB Flash Drive |
| Number of Channels / Ports: | 1 Port |
| Maximum Data Rate: | - |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | FTDI |
| Description/Function: | USB host application module with enclosure |
| Dimensions: | 41.76 mm x 41.29 mm x 20.45 mm |
| Interface Type: | SPI UART USB |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Tradename: | Vinculum |
| Unit Weight: | 1.164005 oz |
HOT
BB-232LPTTL
Brand:Advantech

PCIE-1602B-AE
Brand:Advantech

BB-9PFLST
Brand:Advantech

9441500000
Brand:Weidmuller

VDRIVE3-LD
Brand:FTDI

BB-485OPDRI
Brand:Advantech

DB9-USB-D3-M
Brand:FTDI
DS9481R-3C7+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

BB-485DRCI
Brand:Advantech

FT-MOD-4232HUB
Brand:FTDI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






