Manufacturer No:2838480000
Manufacturer:Weidmuller
Type:DIN Rail Power Supplies
Description:DIN Rail Power Supplies PRO BAS 480W 24V 20A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Weidmuller |
| Product Category: | DIN Rail Power Supplies |
| RoHS: | Details |
| Product: | Switching Supplies |
| Input Type: | 1-Phase / Single Phase |
| Output Power: | 480 W |
| Input Voltage: | 110 VAC to 240 VAC 120 VDC to 340 VDC |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Voltage-Channel 1: | 24 VDC |
| Output Current-Channel 1: | 20 A |
| Industry: | Industrial |
| Length: | 125 mm |
| Width: | 59 mm |
| Height: | 130 mm |
| Series: | PRO BAS |
| Brand: | Weidmuller |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Mounting Style: | DIN Rail Mount |
| Open Frame/Enclosed: | Enclosed |
| Product Type: | DIN Rail Power Supplies |
| other: | 1 |
| Subcategory: | AC-DC Power Supply |
HOT
1192931
Brand:Phoenix Contact

2838460000
Brand:Weidmuller

U5601-001305-100PA
Brand:TE Connectivity

1357828
Brand:Phoenix Contact
A19351PUBATN-R-A
Brand:Allegro MicroSystems

RST-15K-230
Brand:MEAN WELL

EZ32-C100-EU
Brand:DIGI

EZ32-C100-US
Brand:DIGI

040000100200
Brand:Industrial Shields

Mira220-2QC1WA 500U FT SE
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






