Manufacturer No:RM-1700-21N3
Manufacturer:Doodle Labs
Type:Routers
Description:Routers Dualband (900 MHz and 2.4 GHz) Nano OEM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Doodle Labs |
| Product Category: | Routers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Routers |
| Frequency: | 915 MHz to 2.45 GHz |
| Data Rate: | 40 Mb/s |
| Interface Type: | UART USB |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Doodle Labs |
| Dimensions: | 47 mm x 28 mm x 5 mm |
| Flash: | 32 MB |
| Memory Type: | DDR2 |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Product Type: | Routers |
| RAM: | 64 MB |
| Series: | Dualband (900 MHz and 2.4 GHz) Nano OEM |
| Subcategory: | Ethernet & Communication Modules |
HOT
040000100300
Brand:Industrial Shields
ICR-2041
Brand:Advantech

MTSMC-L1G2D
Brand:MultiTech

1203216
Brand:Phoenix Contact
A19351PUBATN-R-A
Brand:Allegro MicroSystems

MTC-L4G2D-B01
Brand:MultiTech

59156-1-S-02-A
Brand:Littelfuse
IMB02IGR
Brand:TE Connectivity / Axicom

EE-SX4330
Brand:Omron Electronics

1343025
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






