Manufacturer No:803346
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors IPT1125/40bar/M12x15/SW27
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Pressure Switches |
| Operating Pressure: | 0 bar to 40 bar |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Brand: | Amphenol i2s |
| Height: | 48 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | IPT1125 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 32 V |
| Supply Voltage - Min: | 8 V |
HOT
RM-5700-2LSX-SA-ST
Brand:Doodle Labs

T6743-40K-E
Brand:Amphenol Advanced Sensors

040000200100
Brand:Industrial Shields

MTSMC-L1G2D-U
Brand:MultiTech

ICR-4461W3S
Brand:Advantech

AFX00002
Brand:Arduino

803340
Brand:Amphenol i2s

B88269X6310C011
Brand:EPCOS / TDK

1234241
Brand:Phoenix Contact

MTSMC-L1G2D
Brand:MultiTech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






