Manufacturer No:T6743-40K-E
Manufacturer:Amphenol
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors Automotive CO2 Sensor with Enclosure for Refrigerant leak detection (R744) and In Cabin Air Quality
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Carbon Dioxide (CO2) |
| Maximum Operating Temperature: | + 90 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Brand: | Amphenol Advanced Sensors |
| Current Rating: | 120 mA |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| Series: | T6743-40K |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 16 V |
| Supply Voltage - Min: | 9 V |
HOT
1285036
Brand:Phoenix Contact

4LS5KM5IA
Brand:ams OSRAM

MTSMC-L1G2D
Brand:MultiTech

1343023
Brand:Phoenix Contact

RST-15K-230
Brand:MEAN WELL

RM-2450-12M3
Brand:Doodle Labs
ECP150BHBADA
Brand:TE Connectivity

2838490000
Brand:Weidmuller

803349
Brand:Amphenol i2s

Mira220-2QI1WA 500U FT SE
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






