Manufacturer No:EZ08-A100
Manufacturer:DIGI
Type:Servers
Description:Servers Connect EZ 8 Serial Server 8 RS-232 Serial Ports No Power Cord
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DIGI |
| Product Category: | Servers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Serial Device Servers |
| Processor Type: | - |
| Frequency: | - |
| Data Rate: | 10 Mb/s 100 Mb/s 1 Gb/s 10 Gb/s |
| Number of Ports: | 2 Ethernet 8 RS-232 2 USB |
| Interface Type: | Ethernet RS-232 SFP+ USB 3.1 |
| Supply Voltage - Min: | 9 V |
| Supply Voltage - Max: | 30 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Brand: | DIGI |
| Dimensions: | 260 mm x 160 mm x 44.45 mm |
| Flash: | 4 GB |
| Memory Type: | Flash RAM |
| Product Type: | Servers |
| RAM: | 256 MB |
| Security: | WPA/WPA-2 WPA-3/WPA-2 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Ethernet & Communication Modules |
HOT
040000200100
Brand:Industrial Shields

RM-1700-21N3
Brand:Doodle Labs

EZ32-C100-EU
Brand:DIGI

040000200200
Brand:Industrial Shields
ASB160PS12
Brand:XP Power

B58004M4040A020
Brand:TDK

RM-5700-2LSX-SA-ST
Brand:Doodle Labs

RST-15K-230
Brand:MEAN WELL

HPL5K0TS048
Brand:XP Power

1192932
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






